Flag Counter

Про пошукові системи

Навіщо вони потрібні?

П'ять пошукових систем "Наукова юридична література", "Законодавство України", "Судова практика України", "Рішення Європейського суду з прав людини", "Виклики до суду" я свого часу розробив для власних потреб і особисто ними користуюся. Вони створені на основі технології користувальницького пошуку Google і включають проіндиксовані Google ресурси (деякі ресурси забороняють пошуковим роботам індексувати свої бази даних, як наприклад, Єдиний державний реєстр судових рішень) та були відібрані мною після ретельного пошуку. 

Наскільки вони корисні?

Слід визнати, що в цілому Google, як і деякі альтернативні пошукові системи, забезпечують досить непогані результати пошуку, тому в багатьох випадках пошук, скажімо, законодавства цілком можливо здійснювати і без допомоги запропонованої мною пошукової системи "Законодаство України". Однак у випадку пошуку певного специфічного нормативного акту, який не дуже часто зустрічається в пошукових запитах Google, або у випадку, якщо ви не пам'ятаєте точну назву нормативно-правового акту, можливості запропонованої на цьому сайті пошукової системи дозволять отримити більш релевантні результати пошуку за рахунок того, що пошук обмежено кількома десятками доречних сайтів.

Більш цікавими видаються пошукові системи "Рішення ЄСПЛ" та "Судова практика України". Так само, як і у випадку з пошуком законодавства, якщо Ви точно пам'ятає назву справи ЄСПЛ, то у більшості випадків загальний пошук у Google буде достатнім, але якщо Ви намагаєтесь знайти рішення в перекладі за перними ключовими словами, то пошукова система "Рішення ЄСПЛ" надасть більш релевантні результати. Іноді це стосується й пошуку за назвою справи. Зокрема, якщо в назві справи міститься якесь популярне прізвище (наприклад, таке ж, як прізвище популярного політика, спортсмена тощо), то стандартний пошук Google видасть багато зайвої інформації, серед якої буде складно знайти потрібне посилання. Так само стандартний пошук Google навряд чи знайде рішення ЄСПЛ і його переклади, якщо у пошукове вікно просто ввести номер справи - у результатах з'явиться безліч інформації, яка вас не цікавитиме (на відміну від відповідної пошукової системи, що міститься тут). Аналогічні можливості надає пошукова система "Судова практика України", яка дозволяє (до речі, як і всі інші запропоновані пошукові системи) конкретизувати пошук за допомогою певних умовних операторів. Наприклад, написавши запит "поділ майна" у вікні результатів пошуку натисніть кнопку (посилання) "Сайт ВСУ" і Ви отримаєте посилання на рішення (висновки) ВСУ, що містять слова "поділ майна" тощо. Нажаль моя пошукова система, як і в цілому Google, не здійснює пошук в Єдиному державному реєстрі судових рішень, оскільки цей ресурс забороняє індексацію сайту пошуковими роботами. Втім за потреби Ви можете скоритатися посиланням на цей ресурс, яке є на цій сторінці та на сторінці відповідної пошукової системи.

Найбільш корисною вважаю пошукову систему "Наукова юридична література" на створення якої я витратив чимало часу, шукаючи в інтернеті доступні ресурси з відповідною літературою (яких зараз більше 300 - це онлайн-бібліотеки, онлайн-сховища, сайти окремих журналів, ВНЗ, видавництв). Ця пошукова система дозволяє отримати набагато якісніші результати пошуку, ніж просто Google. Ця пошукова система буде дуже корисною для тих, хто цікавиться юридичною наукою.

Всі пошукові системи оновлюються постійно. Якщо знаходжу ресурс, який раніше не був включений до них - обов'язково додаю.

Як користуватися?

Ви можете додати відповідні сторінки до закладок у своєму браузері або додати пошукові системи безпосередно до свого браузера, після чого викликати їх введенням лише однієї літери. Про те, як це зробити, читайте тут