Flag Counter

Як додати пошукову систему до свого браузера?

Перелік пошукових систем

Ви можете використовувати одну з чотирьох пошукових систем, які я розробив для власних потреб на основі технології користувальницького пошуку Google. Хоча в цілому Google та деякі альтернативні пошукові системи забезпечують досить непогані результати пошуку, пропоновані пошукові системи дозволяють отримати більш релевантні результати пошуку за рахунок того, що пошук здійснюється на сайтах, які були відібрані мною особисто, а тому гарантовано містять матеріал, що відповідає тематиці пошукової системи.

Для того, щоб додати пошукові системи в браузер, слід використовувати наступні посилання:

Перший спосіб

Для того, щоб додати будь-яку з перелічених пошукових систем в Google Chrome, Яндекс-браузер та Opera, необхідно зайти в розділ налаштувань "Управління пошуковими системами" (Google Chrome: "Налаштування ⇒ Керувати пошуковими системами"; Яндекс-браузер: "Налаштування ⇒ Налаштування пошукових системам"; Opera: "Налаштування ⇒ Браузер ⇒ Управління пошуковими системами") і додати: 

1) назву пошуку (наприклад, "Література", "Законодавство", "Судова практика", "ЄСПЛ");

2) ключове слово (це може бути слово або один чи кілька символів; вони потрібні, щоб швидко викликати пошукову систему у вікні браузера шляхом введення цього слова або симовів перед пошуковим запитом через пробіл; особисто я додаю одну або дві букви, наприклад, "л" - "Література", "з" - "Законодавство", "п" - "Судова практика", "е" - "Європейський суд з прав людини", тоді пошуковий запит виглядає як "п розподіл майна" (пошук "розподіл майна" в пошуковій системі "Судова практика") або "е право на ім'я" (пошук "право на ім'я" в пошуковій системі "ЄСПЛ") тощо);

3) одне з перелічених вище посилань на відповідну пошукову систему.

Для того, щоб додати  пошукову систему в браузер Firefox, необхідно скопіювати одне з указаних вище посилань на відповідну пошукову систему та відкрити його у Firefox, після чого на сторінці, що відкрилася, перевести курсор у вікно пошуку, натиснути праву кнопку мишки і обрати пункт контекстного меню "Додати коротке ім'я для даного пошуку" і у вікні, яке відкрилося так само додати ім'я пошукової системи та ключове слово чи символ (посилання збережеться автоматично), після чого пошук працюватиме аналогічно: пишите в адресному рядку браузера ключове слово чи символ і через пробіл пошуковий запит, наприклад, "л спіувучасть у злочині" (пошук "співучасть у злочині" в пошуковій системі "Наукова юридична література") тощо. 

Якщо у Вас інший браузер спробуйте зробити аналогічно або знайти відповідь в Інтернеті. Майте на увазі, що деякі браузери не дозволяють додати сторонній пошук (наприклад, Internet Explorer), тоді Вам знадобиться другий спосіб (див. нижче).

Нижче пропоную відеоінструкцію про те, як вбудувати ці пошукові системи в чотири браузера - Google Chrome, Яндекс-браузер, Opera та Firefox. Зверніть увагу, що у плейлисті чотири відео (на кожний браузер).

Другий спосіб

Якщо Ваш браузер не дозволяє додати пошуку систему, або якщо Вам просто не хочеться цього робити, можете просто відкрити відповідну сторінку ("Література", "Рішення ЄСПЛ", "Законодавство", "Судова практика") і додати її до закладок у Вашому браузері.

 

Як додати у браузер альтернативні запропонованим вище чи додаткові пошукові системи?

Пропоную також користуватися альтернативними та додатковими пошуковими системами, про які можна дізнатися більш детально тут.

Зокрема, пошукові системи "Google Академія" та "Термінологія законодавства" Ви можете додати безпосередньо у браузер тими способами, які були описані вище, використовуючи наступне посилання:

Пошук по Єдиному державному реєстру судових рішень безпосередньо з вікна браузера можливо реалізувати лише у браузерах Firefox і Opera. Для цього необхідно перейти на сторінку пошукової форми ЄДРСР по наведеному нижче посиланню, на сторінці, що відкрилася, перевести курсор у верхнє вікно пошуку ("Пошук за контекстом"), натиснути праву кнопку мишки і:

1) у браузері Opera обрати пункт контекстного меню "Створити пошукову систему", після чого у вікні, що відкрилося вказати назву пощукової системи (наприклад, "ЄДРСР") і ключове слово / ключовий символ для ініціації пошуку в браузері (наприклад, "р" чи "реєстр");

2) у браузері Firefox обрати пункт контекстного меню "Додати коротке ім'я для даного пошуку", після чого у вікні, яке відкрилося так само додати ім'я пошукової системи та ключове слово чи символ (посилання збережеться автоматично).

Після цього пошук працюватиме з вікна введення адреси Вашого браузера: пишите в адресному рядку браузера ключове слово чи символ і через пробіл пошуковий запит, наприклад, "а спіувучасть у злочині" (пошук "співучасть у злочині" в пошуковій системі "Академія Google"), "р поділ майна" чи "реєстр поділ майна" (пошук "поділ майна" в ЄДРСР) тощо.